W Parku Miejskim przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Jaśle, zostały złożone kwiaty przez władze samorządowe, służby mundurowe, przedstawicieli stowarzyszeń, firm oraz mieszkańców. Wszyscy złożyli hołd poległym żołnierzom, walczącym za niepodległość państwa polskiego.
Bitwa Warszawska nazywana jest cudem nad Wisłą. 15 sierpnia 1920r. została powstrzymana nawała bolszewicka przez żołnierzy Wojska Polskiego liczących wtedy około 170 tysięcy. Wczoraj, na błoniach hubalowych w Gorajowicach rozegrano jedną z potyczek wrześniowych.
Mieliśmy okazję obserwować rekonstrukcję jednej z potyczek wrześniowych. Chodzi o to, aby przybliżać młodzieży tę historię. Myślę, że wczorajsza krótka lekcja, zapadnie wam głęboko w pamięci. W imieniu władz miasta oraz mieszkańców, składam w dniu Święta Wojska Polskiego wszystkim tym, którzy w Wojsku Polskim służyli i służą, wyrazy uznania i serdeczne podziękowania – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.
W uroczystości udział wzięli 139 Drużyna Harcerska „Lisy”, kosynierzy z Cieklina oraz Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 8. Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego.

Ilona Czarnecka
Ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

źródło: www.jaslo4u.pl

Written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *