Przyjechały zespoły z całej Polski. Było ponad 1600 uczestników!

Straże Wielkanocne, orkiestry dęte i zespoły mażoretek z całej Polski zaprezentowały się w niedzielę w Nowej Dębie podczas 21 Podkarpackiej i 10 Ogólnopolskiej Paradzie Straży Wielkanocnych „Turki 2013”. Paradzie towarzyszyło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu wielkanocnego.

Paradę Turków przez miasto prowadziły mażoretki i orkiestra dęta z Chmielowa z gminy Nowa Dęba. W nowodębskiej Paradzie Straży Wielkanocnych uczestniczyło 50 drużyn. Organizatorzy szacują, że przyjechało ponad 1600 uczestników, reprezentujących straże wielkanocne i orkiestry z całej Polski.

PO POKAZIE DO STOŁU

Imprezą towarzysząca był finał konkursu wielkanocnego organizowanego przez zarząd województwa podkarpackiego. W holu Samorządowego Ośrodka Kultury panie z 20 kół gospodyń wiejskich, działających w ramach grup lokalnych na terenie całego Podkarpacia, zaprezentowały wielkanocne stoły. Wystrój i przygotowanie potraw oceniała specjalna komisja. W roli degustatorów wystąpili mieszkańcy Nowej Dęby i uczestnicy Parady Straży Wielkanocnych, którzy przyznali, że organizacja konkursu potraw wielkanocnych, kilka tygodni po świętach, to bardzo dobry pomysł. Swój stół wielkanocny prezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bieździedzy pod Patronatem Lokalnej Grupy Działania „NOWA GALICJA” z Kołaczyc.

KOSYNIERZY Z CIEKLINA

W tej pięknej imprezie nie zabrakło również oddziału kosynierów z Cieklina . W liczbie 23 osób oraz towarzyszących im członków zarządu i przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej godnie reprezentowali straż grobową z Cieklina, zbierając gromkie brawa i aplauz mieszkańców Nowej Dęby. Poniżej prezentujemy foto relację wykonaną przez Włodzimierza Rzońca.

Written by admin

3 komentarze

Ewa

Podziwiam rozmaitość strojów Turków i serdecznie gratuluję organizatorom tej niezwykłej imprezy a także niezastąpionemu reporterowi.

Reply
Władysław

Wyrażam podziękowanie tym wszystkim, którzy poświęcając swój czas i energię potrafią zadbać o tradycję i przygotować taką imprezę.Cieszę się, że są ludzie w mojej „Małej Ojczyźnie” tj. w Cieklinie, którzy przywrócili tradycję kosynierów i potrafią ją podtrzymywać.Gratuluję!
W porównaniu z pozostałymi kosynierami z Bieździedzy i Raniżowa prezentujecie się wspaniale, wydaje mi się, że Wasze mundury są wyglądem najbardziej zbliżone do oryginalnych.Prezentujecie się ładnie ale ja jako znawca musztry to bym Wam trochę pozapinał guzików i ujednolicił wygląd. Wszyscy powinni wyglądać jednakowo. No ale przy tych małych usterkach jesteście Fajni. Życzę by się Stowarzyszenie rozwijało i godnie reprezentowało Cieklin.Władysław Jędryczka

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *